Prečo nefungujú všetky prípravky na vši rovnako dobre?

Odpoveďou je rezistencia. Vši sa niektorým látkam prispôsobili. Chemické insekticídne prostriedky na ničenie vší obsahujú látky, pri ktorých bola preukázaná skrížená rezistencia, preto je ich účinnosť nižšia. Vieme, ako si s tým poradiť.

Vši sú po nádche druhý najčastejší zdravotný problém detí. Spravidla sa u nich objavujú vo veku od 3 do 14 rokov a vyslovene milujú dlhé, tmavé odtiene vlasov.

Ak máte doma deti, je dobré mať prípravok proti všiam vždy pohotovostne poruke. Nikdy neviete, kedy sa školák alebo škôlkar vráti aj s nevítaným osadenstvom vo vlasoch. Vtedy je dobré ihneď zakročiť komplexnou starostlivosťou, ktorá vši odstráni a preventívne chráni pred ďalším napadnutím.

Po zistení parazitov u detí skontroluje celú rodinu a zistite, či nie sú napadnutí aj ostatní členovia rodiny. Vhodné je tiež vydezinfikovanie domácnosti vrátane posteľnej bielizne, sedacích súprav a podláh.

Čo teda na vši funguje?

Vši neznášajú éterické oleje. Preto je mimoriadne účinnou zbraňou novinka, ktorú dostanete v každej dobrej lekárni. Liceout Complete funguje na báze spomínaných éterické olejov. Efektívne ničí vši a zároveň sa stará o detské vlasy.

V balení nájdete roztok na zahubenie vší, špeciálny hrebeň na ich vyčesanie a šampón.

Postup je klasický: postihnuté vlasy rozčešete, votriete roztok Liceout a necháte pôsobiť 20 minút.

Potom vyčešete odumretých parazitov. Následne vlasy umyjete Liceout šampónom, ktorý necháte pôsobiť 10 minút. Je dobré, ak po týždni celú kúru zopakujete ešte raz. Deti vráťte do kolektívu až potom, ako ich zbavíte všetkých hníd a vší.

Značka má dokonca dva preventívne produkty. Okrem roztoku a šampónu si môžete kúpiť aj stylingový gél a preventívny sprej Liceout. Sú skvelou poistkou najmä v obdobiach zvýšeného výskytu vší.