Voš detská

Dobrý deň, volám sa VOŠ DETSKÁ a som malý parazit. Neviem lietať, ale vďaka mojim labkám sa rýchlo presúvam z jednej strany hlavy na druhú, aby som obťažovala deti.

Preukaz totožnosti

  • Meno: Voš detská
  • Vek: 6 miliónov rokov
  • Rozmery: 2 - 3 mm
  • Farba: šedobiela
  • Charakteristika: bodavý zobák a šesť nôh s pazúrmi
  • Prirodzené prostredie: pokožka hlavy
  • Rozlišovacie znaky: živí sa ľudskou krvou získanou hryzením kože hlavy

Bodací deň vši detskej

Môj deň strávim saním krvi z pokožky hlavy, je to zdroj mojej životnej sily, je to vynikajúce! Otravujem deti a ešte aj vypúšťam tekutinu, ktorá spôsobuje silné svrbenie.

Neznášam samotu, naozaj mám rada presun z jednej hlavy na druhú. Je to veľmi jednoduché, pretože deti si všetko požičiavajú so svojimi kamarátmi, dokonca aj čiapky, šály, hrebene, kefy, všetky moje obľúbené «spôsoby dopravy»!

Môj domov

Rada sa rýchlo po pokožke hlavy pohybujem. Bez ohľadu na to, či sú vlasy dlhé alebo krátke, alebo či sa dieťa rado umýva. Žiadna z týchto vecí nie je pre mňa dôležitá! Vyhľadávam miesta, kde je veľa ľudí, ako sú školy, parky, plavárne, kúpaliská a telocvične.

Žijem asi 30 dní na pokožke hlavy a len 2 - 3 dni, keď ma odstránia. Našťastie však naša rodina rastie nepretržite. Naozaj, samička môže naklásť až 300 vajíčok (hníd) počas svojho života.

Tieto hnidy sa na hlave držia, akoby boli prilepené lepidlom a trvá 7 - 10 dní, kým sa otvoria. Vďaka ľudskej krvi sú potom dospelé vši pripravené plniť svoju otravnú «misiu».

Žiadny strach!

Vši neprenášajú žiadne choroby. Mať vši preto nie je hanba.

Každý svoje vlastné!

Je pekné podeliť sa o hry, zážitky a pocity s kamarátmi. Ale je dôležité nepožičiavať uteráky, vankúše, mikiny, čiapky, šály, hrebene a kefy na vlasy.

Dávajte pozor!

Je dôležité kontrolovať detské vlasy pomocou hrebeňa, najmä v rizikových obdobiach.

Prevencia proti všiam?

Áno, sme malé otravné parazity. Samozrejme, ak všetky deti a ich rodičia príjmu niekoľko drobných opatrení, nebudeme mať ľahký život.

Odporúča sa používať preventívne sprej alebo gél s prírodnými zložkami, ktoré vši odpudzujú.

Konajte okamžite, vyberte účinný prípravok! Je dôležité používať ošetrenie proti všiam a hnidám, len čo ich odhalíte.