Trúfli by ste si odstraňovať vši pomocou babských rád?

Napriek tomu, že babské rady majú svoje čaro a v mnohých prípadoch skvele fungujú, pri odstraňovaní vší ide o procedúry s otáznymi výsledkami. Posúďte sami:

Slivovica

Jedným z odporúčaných domáckych spôsobov, ako sa zbaviť malých nechutných cudzopasníkov vo vlasoch, je poliať celú hlavu slivovicou a niekoľko hodín nechať alkohol účinkovať. Možno to funguje, ale ak máte doma naozaj kvalitnú slivku, je jej vyliatie na hlavu určite väčšia škoda ako úžitok.

Ocot

Lacnejšia a trochu aromatickejšia alternatíva je ocot, ktorý votriete do vlasov, potom ich zabalíte do plastového vrecka a obmotáte uterákom. Okrem toho, že vôňa octu nie je každému príjemná, hrozí aj podráždenie pokožky.

Olej a alpa

Bežný stolný olej zmiešate s alpou v pomere 3:1, čiže viac oleja ako alpy. Vlasy dôkladne premastíte, zakryjete igelitovým vreckom a necháte hodinu pôsobiť. Potom hlavu opláchnete bežným šampónom.

Éterické oleje

To už nie je babský recept, ale nová prírodná ochrana na báze éterických olejov, ktorý v lekárňach nájdete pod názvom Liceout. Mnohí z nás si z detstva pamätajú, ako nám mamy všivavé vlasy umývali šampónom, ktorý neničil len vši, ale aj všetky čuchové bunky v nose.

S Liceoutom vám to dnes nehrozí. V balení nájdete roztok na zahubenie vší, špeciálny hrebeň na ich vyčesanie a šampón.

Postup je klasický: postihnuté vlasy rozčešete, votriete roztok Liceout a necháte pôsobiť 20 minút. Potom vyčešete odumreté vši. Následne vlasy umyjete Liceout šampónom, ktorý necháte pôsobiť 10 minút. Je to určite jedno z najpríjemnejších riešení, ako sa zbaviť nepríjemných spoločníkov.

Značka má dokonca dva preventívne produkty. Okrem roztoku a šampónu nájdete v každej dobrej lekárni aj stylingový gél a preventívny sprej Liceout. Sú skvelou poistkou najmä v obdobiach zvýšeného výskytu vší.